jesteś na: www.krakow.simp.plAktualności
wielkość czcionki: A- A A+

Aktualności

 

 

XVIII KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

oraz

XII EDYCJA KONKURSU TECHNIK-ABSOLWENT

 9 stycznia 2019 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się Gala Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), na której podsumowano i wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom XVIII Konkursu na najlepsze prace dyplomowe oraz XII edycji Konkursu Technik-Absolwent.

Pełna relacja z wydarzenia.

Na Gali zostały wręczone nagrody za zajęcie pierwszych miejsc. Pozostałe nagrody oraz wyróżnienia dla laureatów z naszego regionu zostaną rozdane na Gali organizowanej w Krakowie w marcu 2019 roku.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

W imieniu Zarządu Głównego PTIM SIMP zapraszamy na szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych

 które będzie organizowane w dniu 16 czerwca 2018 roku w Krakowie.

Tym razem tematyka szkolenia będzie dotyczyła zagadnień związanych z oświetleniem pojazdu.

Zaproszenie – ofertę szkoleniową i programem szkolenia oraz Formularz zgłoszeniowy

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
ODDZIAŁU SIMP w KRAKOWIE
za okres kadencji 2014 - 2018
 

Załącznik 

 

Zarząd Oddziału SIMP w Krakowie
uprzejmie zaprasza na
XXXII WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW,
które odbędzie się we czwartek 10 maja 2018r
w Domu Technika NOT w Krakowie, ul. Straszewskiego 28, w Sali”A” Ip.
Rozpoczęcie obrad o godz. 16:00-ej – I termin;
godz.16:15 – II termin (bez wględu na ilość obecnych).
  

Załącznik

 

Szkolenie dla rzeczoznawców samochodowych

W imieniu Zarządu Głównego PTIM SIMP zapraszamy na szkolenie dla rzeczoznawców samochodowych, które będzie organizowane w dniu 18 listopada 2017 roku w Krakowie. Tym razem tematyka szkolenia będzie dotyczyła zagadnień związanych z pojazdami o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

Zaproszenie – ofertę szkoleniową i programem szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy

Majówka z Pracą

Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”, które odbędą się 23 maja 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00 – 14.00 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

 W planowanym wydarzeniu weźmie udział około 100 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy.Udział w ww. wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że lista wystawców, którzy obecni będą na targach pracy, wraz z wykazem wolnych miejsc pracy, jest dostępna na stronie Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie www.gupkrakow.pl.

opis targów

 

Seminarium

06 grudnia 2016 r / wtorek/ o godz. 16-ej w Domu Technika w Krakowie, ul. Straszewskiego 28, w sali “B” IIp.

Zarząd Oddziału SIMP w Krakowie zaprasza na IV Seminarium, które jest organizowane w ramach:

“Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości – na rzecz promocji innowacyjności wśród przedsiębiorców zajmujących się sprawami technicznymi głównie w zakresie mechaniki , automatyki i robotyki”

zaproszenie na seminarium

 

PPP dla MMSP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Państwo,

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej i Kancelaria M. Mazurek i Partnerzy realizują szkolenia dotyczące przedsięwzięć z zakresu partnerstwa publiczno – prywatnego (PPP) dla przedsiębiorców. Inicjatywa ta jest związana z trwającym projektem pod nazwą „PPP dla MMŚP”, dofinansowanego ze środków unijnych.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w upowszechnianiu informacji o powyższych szkoleniach poprzez umieszczenie w Państwa instytucji plakatu informacyjnego/ulotki. Szczegółowe informacje wraz z formularzem rekrutacyjnym dostępne są na stronie internetowej www.ppp.pracodawcyrp.pl.

Rynek PPP stanowi istotną część gospodarki - średnia wartość projektów z tego obszaru to 26 mln zł. Badania wśród firm posiadających doświadczenie w realizacji przedsięwzięć PPP wskazują, że tego typu projekty stabilizują pozycję firmy na rynku i budują potencjał na przyszłość. Najistotniejszą barierą rozwojową polskiego rynku PPP jest brak wiedzy i nieufność stron w zakresie wzajemnej współpracy. Niwelowanie ich, m.in. dzięki podniesieniu poziomu kompetencji przedsiębiorstw ma szansę przełożyć się na budowanie ich przewagi konkurencyjnej na rynku.

Mam przekonanie, że nasza propozycja spotka się z Państwa przychylnością.

Ulotka informacyjna

Plakat promocyjny

 

Przedsiębiorco

masz problem techniczny - zgłoś się do nas

Nasza działalność ma na celu wspomaganie rozwoju gospodarczego w tym rozwój przedsiębiorczości. Zapoznaj się z naszą ofertą seminariów i nawiąż kontakt.

Zarząd O/SIMP w Krakowie zaprasza na III z cykl Seminarium, które jest organizowane w ramach: "Działanie na rzecz budowy platformy współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską, AGH, SIMP a przedsiębiorcami, którzy zajmują się sprawami technicznymi, głównie w zakresie mechaniki, automatyki i robotyki". Seminaria będą odbywały się w następujących terminach:

 • I seminarium, 27.10.2016 r o godz. 14:00-tej na wydziale Mechaczninym Politechniki Krakowskiej, w budynku głównym w sali 13 (A440) IVp, zobacz program
 • II Seminarium, 04.11.2016 r o godz. 12-tej w Kolejowych Zakładach Nawierzchniowych "BIEŻANÓW" w Krakowie ul. Półłanki 25, zobacz program
 • III Seminarium, 17.11.2016 r o godz. 16-tej w Sali Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, budynek B-2, Ip, Al. Mickiewicza 30, zobacz program
 

Komunikaty dla przedsiębiorców

Zgodnie z Porozumieniem na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiamuy następujące informacje:

Komunikat uaktualnienie wpisów

Nowe stanowisko punktu obsługi przedsiębiorcy UMK

 

Przedsiębiorco ! Pozyskaj finansowanie, zoptymalizuj zużycie energii, wygeneruj oszczędności

Cykl bezpłatnych szkoleń „Przedsiębiorstwo z klimatem”

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się do jej efektywnego wykorzystywania. Jej racjonalne zużycie w przedsiębiorstwie przynosi wymierne korzyści finansowe i wizerunkowe dla firmy.

Na szkoleniach "Przedsiębiorca z klimatem" uczestnik dowie się jakie są dostępne do dyspozycji narzędzia i mechanizmy pomagające w procesie optymalizacji zużycia energii w przedsiębiorstwie. Ponadto zapozna się z aktualnymi możliwościami wsparcia finansowego, do przeprowadzenia inwestycji poprawiających efektywność energetyczną przedsiębiorstwa, jak również inwestycji w odnawialne źródła energii.

Podczas szkolenia odpowiemy na pytania jak oszczędzać energię w biurze, jak bez nakładowo zmniejszyć zużycie paliwa, jak oszczędzać w budynkach dzięki termomodernizacji oraz jak pozyskać finansowanie ze środków unijnych na energooszczędność dla firmy.

Szkolenia dedykowane są mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom (właścicielom i ich pracownikom). Organizowane są w większości dużych miast Polski, w okresie od sierpnia do listopada br.

Organizatorami szkoleń są Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw (ośrodek Krajowego Systemu Usług) oraz Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Więcej informacji na stronie www.autobusenergetyczny.pl

Kontakt:
Fundacja MSP
Agnieszka Łodygowska
Justyna Karczewska
22 838-01-72

Pliki do pobrania:

Harmonogram szkoleń

Formularz zgłoszeniowy

Zaproszenie dla przedsiebiorców

 

Przedsiębiorco

specjaliści różnych branż są do Twjej dyspozycji

Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości - na rzecz budowy platformy współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską, AGH, SIMP, a przedsiębiorcami zajmującymi się sprawami technicznymi.

Realizujemy:

- konferencje
- seminaria
- konsultacje
- szkolenia
- samokształcenia kierunkowe
- oceny ryzyka
- orzeczenia BHP
- uprawienia energetyczne
- opinie
- ekspertyzy
- badania materiałowe
- wyceny inwestycji
- wyceny majątku
- dokumentacje techniczno-ruchowe
- projekty techniczne
- kosztorysy
- biznesplany. 

ulotka informacyjna nr 1

ulotka informacyjna nr 2

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w 2016 roku.

Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Świadomie do celu"

Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”, które odbędą się 27 września 2016 r. (wtorek) w godz. 10 - 14 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

plakat informacyjny

opis targów

  Kol. Kamil Włoch jest członkiem Koła Grodzkiego przy Oddziale i pierwszym EUR ING w Krakowie.
 

Gorzowski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IX Międzynarodowej Konferencji „Laboratoria Badawcze, Systemy Jakości w Unii Europejskiej”, która odbędzie się w dniach 9 - 11 czerwca 2016 r. w Zamku Kliczków i w Dreźnie.

Tematem Konferencji jest „Polsko - Niemieckie Forum Badań Materiałowych, Prezentacja Doświadczeń”. Celem sesji plenarnych i sesji technicznej jest prezentacja aktualnych zagadnień z zakresu badań materiałowych prowadzonych przez laboratoria badawcze instytutów naukowo - badawczych oraz laboratoria przemysłowe w tym badania porównawcze organizowane przez Sekcję Badań Materiałowych Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych „POLLAB”. Znacząca część prezentowanych referatów będzie dotyczyła prezentacji badań związanych z rozwojem nowych technologii wytwarzania oraz wyników poawaryjnych badań materiałowych.

Sesja techniczna zostanie zrealizowana w laboratoriach badawczych firmy IMA Materialforschung und Anwendungstechnik GmbH w Dreźnie.

Informacje dotyczące organizacji i tematyki planowanych sesji Konferencji zawiera załączona prezentacja PowerPoint. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w Konferencji, wysłuchania referatów i wizyty w laboratorium badawczym. Liczymy, że w trakcie konferencji nawiążą Państwo interesujące kontakty, a zdobyta wiedza pozwoli na lepszą realizację zawodowych zadań.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji przesyłając swoje kartę zgłoszenia na adres gorzow@simp.pl. W tytule wiadomości podając IX Konferencja.

Zgłoszenia prosimy dokonać najpóźniej do 30.04.2016.

Gorąco zapraszamy, Organizatorzy IX Międzynarodowej Konferencji „Laboratoria Badawcze, Systemy Jakości w Unii Europejskiej” Gorzów Wielkopolski 07.03.2016

zaproszenie

karta zgłoszenia

 

Kurs podstawowy dla Rzeczoznawców SIMP ubiegają-cych się o tytuł:
Rzeczoznawca SIMP w specjalno-ści nr 830 – „wycena maszyn, urządzeń i pojazdów"

Forma kształcenia:  kurs – 13 godzin zajęć edukacyjnych 

Miejsce szkolenia:  Warszawski Dom Technika NOT, ul. Czackiego 3/5, Warszawa (sala „E”, II p.)

Organizator/kontakt:  SIMP Ośrodek Doskonalenia Kadr, ul. Świętokrzyska 14 a, 00-050 Warszawa, Elżbieta Rembelska, Jan Socha tel. 22 839 01 51, faks: 22 869 07 86, e-mail: sekretariat@simp.odk.waw.pl

Załączniki:

 1. Karta informacyjna o szkoleniu
 2. Formularz zgłoszeniowy
 
Zarząd Główny PTIM SIMP zaprasza na szkolenie dla rzeczoznawców samochodowych, które będzie organizowane w dniu 8 stycznia 2016 roku w Sochaczewie.
Tematyka szkolenia będzie dotyczyła zagadnień związanych z układami napędu rozrządu i paska pomocniczego. 
 
W załączonym dokumencie znajdą Państwo :
 
1. Zaproszenie – ofertę szkoleniową
2. Program szkolenia
3. Formularz zgłoszeniowy

Przedsiębiorco

masz problem techniczny - zgłoś się do nas

Nasza działalność ma na celu wspomaganie rozwoju gospodarczego w tym rozwój przedsiębiorczości. Zapoznaj się z naszą ofertą seminariów i nawiąż kontakt.

Zarząd O/SIMP w Krakowie zaprasza na II z cykl Seminarium, które jest organizowane w ramach: "Działanie na rzecz budowy platformy współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską, AGH, SIMP, Klastrem LifeScience a przedsiębiorcami, którzy zajmują się sprawami technicznymi, głównie w zakresie mechaniki, automatyki i robotyki". Seminaria będą odbywały się w następujących terminach:

 • I seminarium, 06.11.2015 r o godz. 14:00-tej na wydziale Mechaczninym Politechniki Krakowskiej, w budynku głównym w sali 13 (A440) IVp, zobacz program
 • II Seminarium, 19.11.2015 r o godz. 15-tej w Sali Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, budynek B-2, Ip, Al. Mickiewicza 30, zobacz program
 • III Seminarium, 09.12.2015 r o godz. 16-tej w Domu Technika w Krakowie, ul. Straszewskiego 28 w sali „A” I p., zobacz program

„MAP-IT Planowanie Strategii Wzrostu Młodych Ambitnych
Przedsiębiorstw”

Od diagnozy po strategię wzrostu. Bezpłatne wsparcie dla przedsiębiorstw.

 
Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej mają przyjemność zaprosić do udziału w projekcie „MAP-IT Planowanie Strategii Wzrostu Młodych Ambitnych Przedsiębiorstw”. Projekt jest realizowany na podstawie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nie wymaga wkładu własnego od uczestników a działania realizowane są w ramach pomocy de minimis.

Zobacz załącznik


Przedsiębiorco

specjaliści różnych branż są do Twjej dyspozycji

Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości - na rzecz budowy platformy współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską, AGH, SIMP, Klastrem Life Science, a przedsiębiorcami zajmującymi się sprawami technicznymi.

Realizujemy:

- konferencje
- seminaria
- konsultacje
- szkolenia
- samokształcenia kierunkowe
- oceny ryzyka
- orzeczenia BHP
- uprawienia energetyczne
- opinie
- ekspertyzy
- badania materiałowe
- wyceny inwestycji
- wyceny majątku
- dokumentacje techniczno-ruchowe
- projekty techniczne
- kosztorysy
- biznesplany. 

Zobacz ulotkę 1
Zobacz ulotkę 2

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w 2015 roku.

 

 

Zaproszenie

Zapraszamy do udziału w konsultacjach na temat stosowania podpisu elektronicznego w firmach. 
Wiedza pozyskana od przedsiębiorców pozwoli nam ocenić istniejące regulacje i zaproponować rozwiązania w zakresie e-podpisu ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej.Więcej informacji na stronie: www.badania.parp.gov.pl 

Przedsiębiorco

masz problem techniczny - zgłoś się do nas

Nasza działalność ma na celu wspomaganie rozwoju gospodarczego w tym rozwój przedsiębiorczości. Zapoznaj się z naszą ofertą seminariów i nawiąż kontakt.

Zarząd O/SIMP w Krakowie zaprasza na I z cykl Seminarium, które jest organizowane w ramach: "Działanie na rzecz budowy platformy współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską, AGH, SIMP, Klastrem LifeScience a przedsiębiorcami, którzy zajmują się sprawami technicznymi, głównie w zakresie mechaniki, automatyki i robotyki". Seminaria będą odbywały się w następujących terminach:

 • I seminarium, 20.11.2014r o godz. 16-tej w Sali Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, budynek B-2, Ip, Al. Mickiewicza 30, zobacz program
 • II Seminarium, 27.11.2014 r o godz. 9-tej w sali Kotłownia PK ul. Warszawska 24, zobacz program
 • III Seminarium, 03.12.2014 r o godz.16-ej w Domu Technika, ul. Straszewskiego 28, zobacz program
 • IV Seminarium, 11.12.2014 r o godz.14-ej w Drukarni "SKLENIARZ", Kraków-Azoryul. Czerwieńskiego 3d, zobacz program

 

Szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych, biegłych sądowych, likwidatorów szkód komunikacyjnych

 

W imieniu Zarządu Głównego PTIM SIMP zapraszamy ba szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych, biegłych sądowych, likwidatorów szkód komunikacyjnych. Tematyka szkolenia, które uzyskało aprobatę Centrum Certyfikacji Rzeczoznawców PZM, będzie dotyczyła zagadnień związanych z wyceną pojazdów.

W załączonym dokumentach znajdą Państwo:

1. Zaproszenie i Formularz zgłoszeniowy

2. Program szkoleniaBezpłatne doradztwo dla firm

KURS PODSTAWOWY DLA RZECZOZNAWCÓW SIMP ubiegających się o tytuł RZECZOZNAWCA SIMP W SPEC. NR 830 „WYCENA MASZYN, URZĄDZEŃ I POJAZDÓW”

Kontynuując program doskonalenia zawodowego Rzeczoznawców SIMP w zakresie szacowania wartości technicznego majątku trwałego - Towarzystwo Rzeczoznawców Majątkowych SIMP oraz Ośrodek Doskonalenia Kadr SIMP w Warszawie - organizują szkolenie specjalistyczne / kurs podstawowy dla Rzeczoznawców SIMP ubiegających się o tytuł Rzeczoznawca SIMP w specjalności nr 830 „Wycena maszyn, urządzeń i pojazdów”.

Podstawowym celem szkolenia jest nabycie umiejętności praktycznych oraz poszerzenie zasobu wiedzy rzeczoznawców zajmujących się / lub pragnących zajmować się w niedalekiej przyszłości wycenami technicznego majątku trwałego. Szkolenie podstawowe zawiera niezbędny zakres wiedzy umożliwiający zrozumienie procedur szacowania wartości technicznego majątku trwałego w sferze technicznej, jak i ekonomiczno-prawnej. Rynek usług rzeczoznawczych w tym obszarze jest bardzo trudny, gdyż panuje powszechna niewiedza, co do złożoności i rozległości zagadnień, jakie winni posiadać wyceniający tę obszerną część majątku.

Dlatego, też podnoszenie kwalifikacji na szkoleniach organizowanych wg. programów TRM SIMP (uzgodnionych z Komisją Kwalifikacyjną Rzeczoznawców SIMP) jest ważnym elementem w uzyskiwaniu profesjonalizmu w czynnościach zawodowych rzeczoznawców majątkowych.

Ukończenie kursu, wykonanie samodzielnej pracy kontrolnej i jej obrona (w odrębnym terminie) uprawniać będzie uczestnika kursu do uruchomienia procedury ubiegania się o tytuł Rzeczoznawca SIMP w specjalności nr 830.

Uzyskanie tytułu Rzeczoznawca SIMP w specjalności nr 830 stwarza konkretne możliwości dalszej aktywizacji zawodowej przeszkolonych osób.

Karta informacyjna

Formularz zgłoszeniowy


INFORMACJA Zarządu O/SIMP w Krakowie

dla kandydatów na rzeczoznawców SIMP

zobacz dokument jako: plik PDF


Biuletyn Krakowskiego Oddziału SIMP

"Inno-Inżynier" nr 1/2010 r.

zobacz dokument jako: plik PDF


SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU SIMP w KRAKOWIE

za okres kadencji 2010 – 2014

zobacz dokument jako: plik PDF

Zarządu Głównego PTIM SIMP przesyłam Państwu w załączeniu ofertę szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych,które będzie organizowane w dniu 8 stycznia 2016 roku w Sochaczewie..
Tym razem tematyka szkolenia będzie dotyczyła zagadnień związanych z układami napędu rozrządu i paska pomocniczego. 
 
W załączonym dokumencie znajdą Państwo :
 
1. Zaproszenie – ofertę szkoleniową
2. Program szkolenia
3. Formularz zgłoszeniowy
 
Partnerzy

Projekt jest współfinansowany
ze Środków Gminy Miejskiej Kraków
www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl
www.msp.krakow.pl

SIMP ODDZIAŁ W KRAKOWIE ul. Mogilska 20/5, 31-516 Kraków
design: Aklo WEB